تور طبیعت گردی

سفر با تور طبیعت گردی به بکرترین نقاط ایران

اگر اهل طبیعت‌گردی و کمپینگ و سفر با کوله و بوم‌گردشگری هستید، ما برای‌تان تور ویژه طبیعت‌گردی در ایران را برنامه‌ریزی کرده‌ایم. برای دیدن جاذبه‌های طبیعی ایران از کوه و جنگل و آبشار و کویر و دریا و مرداب ،کافی‌ست کوله سفری‌تان را آماده کنید و با ما همراه شوید. 

در این تور طبیعت‌گردی به این مکان‌های گردشگری ایران سر می‌زنیم:

جنگل فندقلو و جاذبه‌های آن  

تور طبیعت‌گردی قلعه رودخان

تور ترکمن صحرا، خالد نبی

تور طبیعت‌گردی سوباتان، دریاچه نئو

تور مرداب سراوان

تور فیلبند

تور طبیعت گردی کویر

تور کویر مصر

تور کویر ورزنه

تور رفتینگ

طبیعت گردی چیست و تفاوت آن با اکوتوریسم

طبیعت گردی یکی از انواع روش های سفر است که این بار گردشگر به جای دیدن مکان های تاریخی و سازه های زیبا و اقامت در هتل های شیک و لاکچری، به سراغ طبیعت می رود، به گردش در طبیعت می پردازد و از حضور در آن لذت می برد و احتمالا در اقامتگاه های بومگردی اقامت می کند و یا کمپینگ می کند. 

طبیعت گردی و اکوتوریسم هر دو بازدید از جاذبه‌های طبیعی هستند ولی در بوم گردی یا اکوتوریسم سفر در واقع حفاظت از محیط زیست و توجه به منابع طبیعی هم هست، توریست در بوم گردی سعی می کند ردی از خودش در طبیعت باقی نگذارد و آسیبی به طبیعت نزند، چه چیزی بهتر از اینکه سفرهای طبیعت گردی مان در ایران عزیز را هم تبدیل به اکوتوریسم کنیم و با رعایت فرهنگ طبیعت گردی حواس مان بیشتر به جاذبه های گردشگری کشورمان باشد.

تورهای جنگل‌نوردی

جنگل‌نوردی یکی از جذاب ترین انواع طبیعت گردی است، فکر کنید می توانید ساعت ها در یک جنگل بکر و سبز و زیبا قدم بزنید بجز صدای طبیعت هیچ صدای دیگری را نشنوید. تور جنگل‌نوردی یکی از محبوب‌ترین تورهای شمال ایران است. تور جنگل های گلستان و هیرکانی که به شما این فرصت را می دهد از نزدیک گونه های مختلف پرندگان و حیوانات و گیاهان را ببینید.

جنگل فندقلو و جاذبه‌های آن 

جنگل فندقلو یکی از قدیمی‌ترین جنگل‌های ایران است. این جنگل 16 هزار هکتاری که پوشیده از درخت و مراتع برای دام هاست به دلیل داشتن درخت های فراوان فندق به این اسم معروف شده و حالا همه به نام فندقلو می شناسیمش. فندقلو در مرز بین دو استان گیلان و اردبیل است. جایی که همزمان سرد و مرطوب است و همین دلیل جنگل را تبدیل به مکانی مه آلود و کم نظیر کرده است. 

در جنگل فندقلو بجز درختان فندق، میوه‌هایی مثل ازگیل، گوجه سبز، سیب وحشی و تمشک، بلوط، راش، ممرز و بادام هم وجود دارند.

تور طبیعت گردی قلعه رودخان

قلعه رودخان یک سازه آجری مستحک است، در ارتفاعات فومن و بزرگترین دژ آجری ایران و مربوط به دوره ساسانی است.

این قلعه دیواره های بلندی به ارتفاع 1500 متر دارد و شما برای رسیدن به این مکان تاریخی- طبیعی باید 935 پله را بالا بروید تا برسید وسط یک مکان سحرآمیز. 

بهتر است سفر به این جنگل زیبا و قلعه پر ابهت را به بهار و تابستان که هوای منطقه مساعد است موکول کنید هر چند پاییز قلعه رودخان هم زیباست. 

تور ترکمن صحرا، خالد نبی

اگر دوست دارید دشت های سرسبز شبیه کارتون های دوران کودکی مان را ببینید حتما سری به ترکمن صحرای زیبا بزنید، مکانی در شمال شرقی ترین نقطه ایران. آن وقت می توانید اسب های اصیل ترکن را ببینید، به گورستان مرموز منطقه خالد نبی سری بزنید و موسیقی مردم ترکم را بشنوید. دیدن زندگی ترکمن ها و لباس های زیبای زنان ترکمن بخشی از زیبایی طبیعت ترکمن صحراست. پیشنهاد ما برای سفر به ترکمن صحرا دو ماه اول بهار است.

مقبره خالد نبی و گورستان سنگی

اگر در سفر به ترکمن صحرا به کوه گوگجه داغ بروید، مقبره ای را می بینید که در پس زمینه دشت مثل یک نقاشی زیبا به چشم می آید. می توانید در تپه ماهورهای سبز دره بچرخید و گل های زرد زیبا را ببینید و به گورستان مرموز و افسانه ای بروید که تندیس های سنگی بزرگی بر مزار مردمی در گذشته های این سرزمین گذاشته اند. 

بعضی ها این سنگ‌ها را به صلیب تشبیه کرده‌اند و دیگران این تندیس‌های بزرگ و کوچک را شبیه اندام‌های زن و مرد می‌دانند. قدمت تاریخی‌اش است که به هزار سال پیش برمی‌گردد ولی متاسفانه در سال‌های گذشته صدمات زیادی به این تندیس‌های تاریخی وارد شده است. قبل از آن‌که به طور کامل نابود شوند بازدید از این تندیس های تاریخی مرموز را از دست ندهید.

تور طبیعت گردی سوباتان، دریاچه نئو

ییلاق سوباتان در شمال غرب تالش است و در نزدیکی دریاچه نئو قرار دارد. یکی از مسیرهای جذاب و دیدنی جنگل پیمایی اینست که از ییلاق سوباتان به سمت لیسار بروید.

کوهنوردی بهاره نئور به سمت ییلاق سوباتان هم یکی از معروف‌ترین مسیرهای طبیعت‌گردی شمال کشور برای عاشقان طبیعت است.

دریاچه نِئور دریاچه‌ای بین شهر اردبیل و شهر خلخال است. برای رفتن به این دریاچه باید از شهر اردبیل به سمت خلخال و از آنجا، از راه جاده‌ای که سمت بالای کوه قرار دارد، به سمت دریاچه بروید. 

در سفر به نئور تا سوباتان دریاچه‌ای  می بینید که در دل دره های کوه های تالش قرار گرفته و دشت‌های اطرافش پر از گل های زیبا و گیاهان دارویی است. اگر به پرنده‌نگری علاقه مند هستید، سفر به این منطقه را از دست ندهید.

دیدن کلبه های عشایری تالش و جنگل زیبای لیسار و آق اولر و دشت های پر گل و دریاچه زیبای نئور همه و همه به شما نوید یک سفر طبیعت گردی زیبا را می دهد که مخصوصا اگر در بهار و اوایل تابستان تجربه اش کنید، هیچ وقت تصویرش از دهن تان بیرون نمی رود.

 

تور مرداب سراوان

دریاچه یا همان مرداب سراوان در پارک جنگلی سراوان قرار دارد و یکی از جاذبه های گردشگری طبیعی استان گیلان است. جایی بکر و طبیعی و پوشیده از گونه های گیاهی مختلف و مخفی بین درختان. اگر دوست دارید طبیعت شما را شگفت زده کند حتما به این طبیعت زیبا سر بزنید و بعد بروید سراغ  پینت بال و موتور های چهار چرخی که در پارک جنگی برای تان تدارک دیده شده است.

تور فیلبند

فیلبند آخرین روستای منطقه چلاو است که برای رسیدن به آن باید از تهران به جاده هراز بروید و نرسیده به جنوب آمل جاده‌ای فرعی از سمت شرق شما را به روستای فیلبند می‌رساند. فیلبند ارتفاع زیادی از سطح دریا دارد و همین ارتفاع و سردی هوا و البته رطوبت باعث به وجود آمدن پدیده ای به اسم اقیانوس ابر در این منطقه شده است. اقیانوسی که طبیت گردان زیادی را به فیلبند می کشاند. شما هم اگر دوست دارید این اقیانوس را تجربه کنید اواسط بهار تا اوایل پاییز سری به این منطقه زیبا و بکر بزنید. 

تور طبیعت گردی کویر

کویرگردی و تور کویر یکی از جاذبه های گردشگری کشورهایی است که از کویر، این طبیعت اسرار آمیز بهره برده اند. ایران هم با داشتن کویرهای جذاب و شکوهمند یکی از بهترین فرصت ها برای علاقه مندان به طبیعت کویر را فراهم کرده است. کویر طبیعتی سحرآمیز است که فقط با دیدن ش می توانید به جاذبه هایش پی ببرید. جایی که هیچ حد و مرزی ندارد و انگار تا ابد ادامه دارد. دیدن شن های روان، حیوانات عجیب، تپه های شنی و آسمان شب کویر را به شما طبیعت گردان توصیه می کنیم.

تور کویر مصر

روستاي مصر یا کویر مصر روستايي كوچك در استان اصفهان است که در دشت کویر ایران قرار دارد.  

کویر مصر در پاییز و زمستان، یکی از جذاب ترین گزینه ها برای سفر داخلی و تورهای طبیعت گردی است.

در سفر به کویر مصر از این دیدنی ها لذت ببرید:

– دریاچه نمک و آبشار نمکی پتاس

– روستای مصر و دیدنی های آن در دل کویر مرکزی ایران

– روستای زیبای گرمه، قلعه ساسانی روستا و چشمه دکتر فیش و نخلستان

– رمل های شنی روان منطقه

– نیزار مرتفع و زیبای مصر

 

تور کویر ورزنه

ورزنه یک منطقه کویری در جنوب شرقی استان اصفهان است که با تهران حدود 7-8 ساعت فاصله دارد. کویرهایی مانند کویر مصر و کویر مرنجاب با توجه به این که بیشتر شناخته شده هستند، مسافران بیشتری را به خودشان جذب می‌کنند، ولی کویر ورزنه کم‌تر شناخته شده است و همین علت باعث شدها طبیعت این کویر دست نخورده باشد و خلوتی کویر را کاملا در آن احساس کنید و از آن لذت ببرید.

در تور طبیعت گردی کویر ورزنه این مکان ها را ببینید:

گاو چاه

قلعه قورتان

برج کبوترخانه

 و آسمان پرستاره کویر

تور رفتینگ

اگر سوالتان این است که تور رفتینگ چیست باید بگویم یک تور پر هیجان و ماجراجویانه در دل امواج خروشان رودخانه هاست.رفت به معنای قایق‌های چوبی است و ما به آن کلک می‌گوییم. به مرور زمان، شکل این قایق‌ها تغییر پیدا کرده و تبدیل به شکلی از قایق شده که علاوه بر رفت و آمد در دریاچه حالا وسیله ای است برای یک تفریح و ورزش هیجان‌انگیز به نام رفتینگ.  تور رفتینگ در رودخانه‌های بزرگ و خروشان برگزار می‌شود تا هیجان شما را به حداکثر برساند. تورهای قایق سواری رفتینگ را می‌توانید از شمال تا جنوب ایران تجربه کنید، اما یکی از زیباترین مناطقی که می‌توان رفتینگ را در آن تجربه نکرد، استان چهار محال و بختیاری است.

معمولا بهترین زمان برای برگزاری تور رفتینگ بهار و تابستان است. شما می توانید تور رفتینگ را در این رودخانه ها تجربه کنید:

تور رفتینگ در رودخانه ارمند

تور رفتینگ در رودخانه سفیدرود

تور رفتینگ در رودخانه سزار

تور رفتینگ در رودخانه کرج

مدارک لازم برای تورهای طبیعت گردی

یکی از مهم ترین دغدغه ها برای طبیعت گردی این است که چه مدارک و وسایلی در سفر به تور‌های طبیعت گردی باید همراه خود داشته باشیم:

مدارک شناسایی مثل اصل شناسنامه و کارت ملی

کفش مخصوص پیاده روی ترجیحا ساق دار

کلاه آفتاب گیر، عینک آفتابی و کرم ضد آفتاب

وسایل شخصی مثل حوله، لیوان، مسواک و غیره

داروهای مورد نیاز

تجهیزات مربوط به کمک‌های اولیه

دوربین عکاسی

یک دست لباس و کفش اضافه

سوالات متداول

در تور طبیعت گردی چی همراهمون باشه؟

باید وسایلی مثل آب آشامیدنی، مقداری خوراکی، کیسه خواب، دارو، تلفن همراه، پاور بانک، کارت شناسایی، کوله‌ یک روزه، چراغ قوه، کرم ضد آفتاب، لیوان، قاشق، کیسه‌ زباله، دوربین عکاسی، لباسی که ضد آب باشد تا آب آبشار شما را خیس نکند، کفش مناسب برای پیاده‌ روی طولانی و کوه ‌پیمایی، یک دست لباس گرم و چادر مسافرتی با خود ببرید.

اقامت در تورهای طبیعت گردی چطور هست؟

معمولا در تورهای طبیعت گردی باید داخل اقامت‌گاه‌های بوم‌گردی اقامت کنید.

تور طبیعت گردی برای همراهی خانواده مناسب است؟

در یک تور طبیعت گردی معمولا باید خودتان را برای زندگی در طبیعت آماده کنید بنابراین همراهی کودکان و سالمندان در این تورها توصیه نمی شود.

جستجوی تور

ارتباط با ما

جهت ارتباط با کارشناسان توریلند با شماره زیر در ارتباط باشید.

05131634343