تور داخلی

تور ایرانگردی؛ دور ایران در 20 روز

شاید شما کارمند هستید یا دانشجو یا والد یک فرزند دانش‌آموز، شاید زمان کمی برای یک سفر دلپذیر در یک تور داخلی را داشته باشید، شاید دوست داشته باشید در یک تور ایرانگردی کامل، به همه ایران سر بزنید، شاید دنبال یک تور مسافرتی داخلی برای ایرانگردی هستید و می خواهید همه جاذبه های گردشگری ایران را یکجا ببینید. اگر این شرایط شماست پس با ما باشید، ما با برنامه ریزی یک تور داخلی می خواهیم ببینیم باید ایرانگردی را از کجا شروع کنیم؟ با ما همراه باشید تا زیبایی‌های ایران از کوه و جنگل و دریا و کویر و آبشار و رودخانه تا قلعه ها و خانه های تاریخی و مساجد و مکان های زیارتی را با هم در این راهنمای ایرانگردی ببینیم.

قرار است در یک تور 20 روزه جوری برنامه ریزی کنیم و تدارک یک سفر داخلی را ببینیم که به اکثر جاذبه های گردشگری مهم ایران و به بیشتر شهرهای توریستی ایران سر زده باشیم، در این سفر به این مکان ها می رویم:

 

ایرانگردی مرکز ایران را از اصفهان و شیراز شروع می کنیم

همین اول سفر سنگ های مان را با هم وا می کنیم و اعلام می کنیم که بهترین زمان برای شروع سفر ایرانگری بهار است مخصوصا اردبیهشت، وای از اردیبهشت ایران، اردیبهشت شیراز. پس اگر خواستید برای تور ایرانگردی برنامه ریزی کنید بهار را از دست ندهید، ما می خواهیم 20 روزه به همه ایران سر بزنیم شما می توانید بر اساس تعداد روزهای مرخصی، مقدار هزینه سفر و حال و حوصله تان برای سفر داخلی به دور ایران، روزهایش را کم و زیاد کنید و بعضی جاها را همراه برنامه ایرانگردی ما نباشید.

تور ایرانگردی؛ تور شیراز

اولین مقصد شیراز است، دیدن مکان های دیدنی شیراز را از ارگ کریمخانی شروع کنید و بازار و حمام وکیل را ببینید، بعد از زیارت شاهچراغ و ناهار خوردن در یکی از رستوران های سنتی شیراز بروید دروازه قرآن و آرامگاه خواجوی کرمانی و بعدش هم سری به مسجد نصیرالملک یا همان مسجد صورتی بزنید و عکس تان را بگیرید(البته نور صبح مسجد برای عکس هنری و بلاگری گرفتن بهتر است)، دیدن مسجد جامع و مسجد مشیر را هم در برنامه های تان بگذارید. حافظیه و سعدیه را که دیدید بروید سراغ باغ های یکی از دیگری زیباتر شیراز، باغ ارم و باغ دلگشا و باغ عفیف آباد و نارنجستان قوام، حالا فقط می ماند دیدن خانه های تاریخی شیراز مثل خانه زینت الملوک و امارت شاپوری. این وسط ها یک جای خوب و دلخواه برای خوردن فالوده شیرازی با عطر عرق بهارنارنج را هم برای خودتان بگذارید.

تور ایرانگردی؛ تور یزد

برای دیدن مکان های دیدنی یزد، شهر بادگیرها و قنات ها که بعد از ونیز دومین شهر تاریخی جهان است، از مسجد جامع یزد و میدان امیر چخماق شروع کنید و به قبه دوازده امام بروید، آتشکده زرتشتیان و زندان ضیائیه و آب انبار شش بادگیر را ببینید. باغ دولت آباد و موزه آب و موزه آینه هم دیدن دارند. برای دیدن برج و باروی قدیم شهر یزد به انتهای خیابان سید گلسرخ بروید و زیارتگاه ستی پیر یزد و قلعه مهرپادین و مروست را هم اگر به آثار تاریخی علاقه دارید بازدید کنید. دیدن خانه های تاریخی یزد و اقامت در خانه هایی که حالا اقامتگاه یا هتل و بوتیک هتل شده اند را هم در یزد از دست ندهید. خانه ملک تجار یزد، خانه فهادان، خانه لازی ها، خانه محمودی، محله چهار منار و گازرگاه هم برای دیدن مکان های قدیمی و معماری اصیل ایرانی حسابی دلچسب است. خوردن آش شولی یزد را در برنامه سفرتان بگذارید. اگر علاقه به کویرگردی دارید به کمپ کویرگردی کاراکال سری بزنید و برنامه سفر کویر یزد را بچینید. دیدن شهر اردکان در نزدیکی یزد هم خاطره این سفر را برای تان دو چندان می کند.

تور ایرانگردی؛ تور کرمان

تور کرمان را از باغ شاهزاده ماهان و باغ فتح آباد شروع کنید، نمونه یک باغ ایرانی در کویر، از جمله مکان های دیدنی کرمان بازار کرمان، بازار سردار، بازار اختیاری، آتشکده زرتشتیان، مجموعه گنجعلی خان، مجموعه ابراهیم خان، مسجد جامع کرمان و مسجد ملک هستند. یخدان مویدی و خانه هرندی را هم در کرمان ببینید. اگر خواستید سفر کویری تان را در کرمان کامل کنید به پیست اسکی سیرچ بروید و حال و هوای تان را حسابی عوض کنید.

تور ایرانگردی؛ تور اصفهان

یادتان باشد آقای ویلیفاک دور دنیا را در هشتاد روز گشت، حالا شما برای نصف جهان چقدر وقت می خواهید؟ برای یک تور اصفهان‌گردی دلخواه اول از میدان نقش جهان شروع کنید تا همه مکان های دیدنی اصفهان را ببینید. عمارت عالی قاپو، مسجد امام، مسجد جامع و مسجد شیخ لطف‌الله را ببینید و بعد بروید سراغ کاخ چهل ستون و عمارت هشت بهشت و پل خواجو و سی و سه پل و بازار قیصریه، دیدن خیابان چهارباغ عباسی و خیابان جلفا را از دست ندهید، در خیابان جلفا در یکی از کافه ها قهوه ای بنوشید و لهجه زیبای ارمنی هموطنان مان را بشنوید و کنارشان به دیدن کلیسای وانک و کلیسای بیت اللحم بروید. دیدن مدرسه چهارباغ و منارجنبان و حمام شیخ بهایی و آرامگاه صائب تبریزی را پشت سر گذاشتید به سراغ باغ پرندگان اصفهان هم بروید و یک بعدازظهر آرام را در پارک کوهستانی صفه بگذرانید. در همین گشت و گذارها حتما در یکی از بریانی های اصفهان، یک وعده بریان اصفهانی نوش جان کنید و دوغ و گوشفیل را هم بگذارید برای بعدش.

ایرانگردی در غرب ایران یعنی شگفتانه ای بینظیر

تور ایرانگردی غرب؛ تور کرمانشاه

در استان کرمانشاه و شهر کرمانشاه به اولین جایی که می روید طاق بستان باشد، بعدش هم دیدن بقیه مکان های دیدنی کرمانشاه و بازدید سنگ نگاره های طاق بستان بروید و همان اطراف دنده کباب معروف کرمانشاهی را بخورید. راهی خرم آباد شوید و بین راه از دیدن کوه ها و دشت ها لذت ببرید، از دیدنی های خرم‌آباد، قلعه فلک الافلاک را حتما ببینید که حالا موزه است و محل نگهداری اشیاء دوره هخامنشی. از خرم آباد زیبا به همدان بروید که سه ساعت و نیم راه است و در راه شهر ملایر را ببینید بعد هم در همدان آرامگاه های باباطاهر و ابوعلی سینا را ببینید و غار علیصدر را رصد کنید به شهر لاله جین زیبا و بروید و حتما از سفال فروشی های بی نظیرش هدیه ای برای خودتان بخرید. از همدان مستقیم به اورامان بروید و بعد هم مریوان زیبا و روستاهای پله کانی و رودخانه خروشان و منطقه تفریحی پالنگان که در یک تور ایرانگردی نباید از دستش بدهید.

در تور ایرانگردی جنوب ایران می رویم

تور ایرانگردی؛ تور بوشهر

بروشهر همه جایش دیدنی است، از نخلستان های دالکی در نزدیکی شهر بگیرید تا ساحل آرام و مردم شادابش، ولی برای بازدید از مکان های دیدنی بوشهر از بازار قدیم بوشهر شروع کنید و بعد به آبگرم میر احمد سر بزنید. عمارت ملک، عمارت دهدشتی و عمارت گلشن و کازرونی و امیریه و طاهری از مکان های دیدنی و قدیمی بوشهر هستند. آب انبار قوام هم حالا رستوران سنتی شده که لازم است حتما غذایی در این مکان میل کنید. موزه رئیسعلی دلواری و پارک جنگلی چاه کوتاه را هم در بوشهر ببینید و از بوشهر دلپذیر خرما سوغات ببرید.

تور ایرانگردی؛ تور کیش

تور کیش را همه هوایی می روند ولی اگر می خواهید در ادامه تور ایرانگردی تان به کیش بروید می شود با رفتن از بوشهر به بندر چارک با شناورهای مسافربری راهی کیش شوید. برای دیدن کیش حداقل سه روز وقت لازم دارید مخصوصا اگر اهل خرید و بازارگردی در پاساژهای بزرگ کیش هستید. برای بازدید از مکان های دیدنی کیش اول به سراغ کشتی یونانی بروید که همین روزهاست در آب فرو برود، اگر توانستید طلوع آفتاب به دیدنش بروید بهتر است. بعدش هم شهر باستانی حریره و قلعه جنی کیش را ببینید. باغ پرندگان و پارک دلفین ها هم در صورتی که مسافر کودک همراه تان هست خیلی جذاب خواهد بود. دیدن ساحل مرجانی و رفتن به مجموعه گردشگری دریایی مارینا کیش را هم به شما توصیه می کنیم. در ساحل درختان نارگیل قدم بزنید و در مسیر دوچرخه سواری کیش با احتیاط دوچرخه سواری کنید و در پاساژهای دلخواه کیش تا دلتان می خواهد خرید کنید. در این بین تفریحات آبی کیش و غواصی را از دست ندهید.

تور ایرانگردی؛ تور قشم

به قشم که رسیدید حتما سراغ جزیره ناز بروید و حتما دره ستارگان قشم را ببینید. اگر قصدتان از سفر به قشم فقط خرید و بازارگردی نیست، بدانید که جاذبه های گردشگری طبیعی قشم آنقدر هست که یکی دو روزتان را حسابی پر کند. دیدن تنگه چاهکوه که طبیعتی شبیه آمریکای جنوبی دارد، جنگل حرا، غار نمکدان، سد گوران، دره تندیس های قشم که شبیه یک شهرک سینمایی در مکزیک است، بازدید از قلعه پرتقالی ها و رفتن به جزیره هرمز هم برای این تور طبیعی داخلی توصیه می شود.

تور ایرانگردی؛ تور چابهار

مکان های دیدنی چابهار آن‌قدر زیبا و خاص هستند که هر کس با یک بار سفر به این منطقه عاشق حال و هوا و طبیعت زیبای آن می‌شود. «کوه‌های مینیاتوری» یا «کوه‌های مریخی» یکی از زیباترین جاذبه‌های گردشگری بندر چابهار است که پیشنهاد می‌شود حتماً در سفرتان به این شهر از آن دیدن کنید. «تالاب لیپار» یکی دیگر از جاذبه‌های گردشگری بندر چابهار است که به دلیل رنگ زیبایی که دارد، به عنوان تنها «تالاب صورتی ایران» شناخته می‌شود. در این تالاب می توانید از از فلامینگوها، پرندگان و طاووسک‌های تالاب که در آن منطقه زندگی می‌کنند هم دیدن کنید. کوه های گل فشان، موزه گاندوها، جنگل حرا و ساحل صخره ای چابهار را هم حتما در برنامه تور چابهار تان قرار بدهید.

در تور ایرانگردی مان به شرق ایران سفر می کنیم

تور ایرانگردی؛ تور مشهد

مشهد از آن شهرهایی است که لابد همه سال دوست دارید به آن سری بزنید، تور لحظه آخری مشهد هم همیشه هست و هتل های مشهد با ظرفیت های بالایشان میزبان زائران امام رضا(ع) هستند. اما این بار که به مشهد رفتید، بعد از سر زدن به حرم مطهر و یک زیارت حسابی خودتان را مهمان دیدنی های جذاب مشهد کنید. حتما برای یک روز ناهار و شام به طرقبه و یا شاندیز بروید و در رستوران های این مناطق که در دل باغ ها ساخته شده اند یک روز لذت بخش را بگذرانید. اگر فرصت داشتید دره ارغوان را هم در طرقبه ببینید. دیدن پارک وکیل آباد که تفرجگاه های قدیمی و باصفای مشهد با درختان کهنسال است را هم در کنار بازدید از باغ وحش وکیل آباد توصیه می کنیم. حمام قلی بیگ در نزدیکی حرم مطهر، آرامگاه نادرشاه، خانه توکلی و خانه داروغه هم از دیدنی های اطراف حرم مطهر و در مرکز شهر هست که باید محدودیت های ترافیکی اش را در نظر بگیرید. در مشهد حتما به باغ گیاهشناسی مشهد یا باغ مشهد در بلوار جمهوری اسلامی سری بزنید و یک طبیعت دلنشین را وسط شهر تجربه کنید. اگر اهل خرید هستید پاساژهای بیشمار این شهر مثل آرمیتاژ، سلمان، کیان سنتر، ویلاژ توریست و بازارهای قدیمی مثل بازار رضا مکان های خوبی برای خرید و گشت و گذار است. 

تور ایرانگردی بدون تور شمال ایران لذتی ندارد

تور ایرانگردی؛ تور گرگان

نمی شود به گرگان بروید و پارک جنگلی ناهارخوران و جنگل النگ دره را نبینید. از جاذبه‌های گردشگری و جاهای دیدنی گرگان، بازار آن است که در بین مردم به نعلبندان معروف است. دیدن کاخ موزه گرگان و خانه تقوی ها هم برای مرور تاریخ گرگان خوبست. گرگان شهر زیبا و پر رونقی است. پاساژها و بازارهای جذاب برای خرید مناسب است. اگر فرصت دارید به اطراف گرگان هم سر بزنید آبشار زیارت و آبشار رنگو جنگل شصت کلا را هم در برنامه سفر به گرگان تان جا بدهید.

تور ایرانگردی؛ تور مازندران

اگر به مازندران و ساری سفر می کنید، دیدن چشمه های باداب سورت یا چشمه های رنگی را فراموش نکنید. مجموعه تاریخی عباس آباد، روستای فیلبند با آن طبیعت بکر و ناب آبشار آب پری و جنگل دو هزار و سه هزار، روستای جواهرده رامسر، دریاچه زیای الیمالات، تله کابین رامسر، جنگل دالخانی، دریاچه چورت، جاده هراز و جاده چالوس، خلاصه که مازندران پر است از دیدنی های طبیعی شگفت انگیز که روزهای تان را حسابی سبز و خرم می کند.

تور ایرانگردی؛ گیلان

دیدن تالاب انزلی، جنگل گیسوم و دریاچه گیلار، ماسوله زیبا و قلعه رودخان شگفت انگیز، آبشار ویسادار و دریاچه کومله، شهر رشت و بازار روز دیدنی اش، اولسبلنگاه ماسال و جاده زیبای اسالم خلخال از دیدنی های جذاب گیلان هستند. جاده اسالم به خلخال یکی از رویایی‌ترین جاده های ایران می‌باشد که 70 کیلومتر طول دارد. این جاده از شهر اسالم در استان گیلان شروع می‌شود و به شهر خلخال در نزدیکی جنوب اردبیل منتهی می‌گردد.

تالاب بین المللی استیل، روستای دربند، گردنه حیران، ساحل صدف، پناهگاه حیات وحش لوندویل، پارک جنگلی بی بی یانلو آستارا را هم ببینید و از گیلان خارخ شوید.

شمال غربی ایران را در تور ایرانگردی تجربه کنید

تور ایرانگردی؛ تور اردبیل

دریاچه شورابیل و جنگل فندقلو از دیدنی های زیبا و طبیعی اردبیل هستند، دیدن دریاچه نئور و دریاچه سوها را هم در تور اردبیل بگنجانید. اگر به دیدنی های تاریخی علاقه دارید، موزه مردم شناسی اردبیل و خانه مناف زاده، بقعه شیخ صفی الدین اردبیلی، خانه تاریخی میرفتاحی، خانه ارشادی و خانه وکیل الرعایا باید برای تان حسابی دیدنی باشند. رفتن به پیست اسکی آلوارس را هم به شما توصیه می کنیم.

تور ایرانگردی؛ تور تبریز

تبریز از آن شهرهایی است که دیدنش حسابی می چسبد. تبریز شهر تمیز و زیبا و البته تاریخی است که می شوند چند روز را به دیدنش اختصاص بدهید. در تبریز حتما به بنای تاریخی مسجد کبود بروید و مقبره الشعرا که محل دفن شعرا و ادیبان ایران است. در باغ ائل گلی بچرخید و خانه مشروطه تبریز را هم ببینید. باغ فتح آباد و تالاب قوری قلعه را هم در برنامه های تور تبریز بگنجانید. اگر فرصت دارید به دیدن کوه های آلاداغ لار هم بروید. خانه بهنام و خانه لاله ای و کلیسای مریم مقدس را هم ببینید و حسابی تبریز را بگردید.

تور ایرانگردی؛ تور ارومیه

اسم ارومیه که می آید داغ دریاچه اش روی دل مان سنگینی می کند. دریاچه ای که بزرگترین دریاچه آب شور خاورمیانه بود و حالا چیزی از آن شکوه باقی نماده است. ولی ارومیه هنوز زیبایی های دیگری دارد که می شود روزها در آن گردش کرد و از سفر لذت برد. می توانید به دریاچه مارمیشو بروید و لذت یک روز خوش را تجربه کنید. دریاچه دالامپر، یخچال تمتمه، روستای بند و آبشار شملکان که به نام گردشگاه بند شناخته می شود هم از دیگر دیدنی های طبیعی ارومیه هستند. در ارومیه به مسجد سردار و خانه انصاری بروید، کلیسای پطروس پولیس را ببینید.

پایان تور ایرانگردی

شاید بیست روز برای دیدن همه این دیدنی ها کم باشد، شاید لازم باشد یک عمر وقت بگذاریم و وجب به وجب این خاک را بگردیم و از دیدن جنگل، دریا، باران، بیابان، ساحل، کوه و آبشار لذت ببریم. این فقط یک راهنمای ایرانگردی بود تا با جاذبه های تاریخی مذهبی ایران، جاذبه های طبیعی ایران و محبوب ترین مکان های دیدنی ایران آشنا شوید و خودتان برنامه ریزی کنید و یک تور ارزان داخلی یا یک تور لوکس داخلی بر اساس شرایط تان را طراحی کنید. شاید دنبال تور گردشگری یک روزه باشید، شاید بخواهید تور داخلی از تهران بروید یا تور داخلی از مشهد را برنامه ریزی کنید. همه این اطلاعات قرار است به شما کمک کند تا ایرانگردی کنید و از دیدنی های ایران لذت ببرید.

جستجوی تور

ارتباط با ما

جهت ارتباط با کارشناسان توریلند با شماره زیر در ارتباط باشید.

05131634343