تور شیراز

 شیرازگردی را از کجا شروع کنیم؟

تور شیراز، یکی از بهترین گزینه ها برای افرادی است که قصد سفر به این شهر زیبا را دارند. برای گشت و گذار در این شهر، نیاز به برنامه ای منظم و دقیق است تا بتوان به بهترین نحو از جاذبه های فراوان و مختلف تاریخی و گردشگری شیراز، بازدید کرد؛ از این رو، استفاده از تور شیرازگردی که مناسب با شرایط شما باشد؛ میتواند بهترین انتخاب برای بازدید از این شهر تاریخی به شمار برود.

انواع مختلف تور شیراز در توریلند وجود دارند که هر یک با توجه به نیاز گروهی خاص از مسافران، طراحی و اجرا میشوند؛ انتخاب تور مناسب، میتواند تجربه ای خوب از گشت و گذار در این شهر را برای شما به ارمغان بیاورد. در این مقاله، به معرفی جاذبه های مختلف شهر شیراز می پردازیم تا بتوانید بهترین تور را برای سفر خود، انتخاب کنید.

در ادامه مقاله، خواهید خواند:

  • شرایط و قیمت تور شیراز
  • بهترین مکانها برای گشت و گذار در شیراز
  • در شیراز کجا غذا بخوریم؟
  • بهترین هتلهای شیراز
  • بازارهای معروف شیراز
  • بهترین زمان برای سفر به شیراز
  • راهنما کامل سفر به شیراز

برای آشنایی بیشتر با تور شیرازگردی، با ما همراه باشید.

شرایط و قیمت تور شیراز

هر تور شیرازگردی، شرایط متفاوتی دارد که با توجه به انتخاب روش سفر، هتل موردنظر و تعداد روزهای اقامت، قیمتهای گوناگونی دارند. تورهای مختلفی برای سفر به شیراز وجود دارند که از جمله آنها، میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

تور زمینی شیراز

تور زمینی برای سفر به شهر شیراز، میتواند به دو صورت انتخاب قطار یا اتوبوس به عنوان وسیله نقلیه سفر شما، صورت پذیرد که هر یک شرایط مختلفی دارند:

تور شیراز با قطار

سفر با قطار، یکی از انتخابهای افرادی است که قصد دارند هزینه های تور شیراز گردی خود را تا حد زیادی کاهش دارند. بسیاری از افراد نیز این روش سفر را به علت شرایط بهتر کنسلی بلیت و قیمت مناسبی که دارد؛ بهترین گزینه برای سفر کردن میدانند. سفر شیراز با قطار، یکی از شرایط تور زمینی شیراز محسوب میشود و انتخابی خوب برای مسافرانی است که قصد دارند علاوه بر مقصد، از دیدنیهای مسیر نیز لذت ببرند.

تور شیرازگردی با اتوبوس

سفر با اتوبوس، علاوه بر سختی هایی که دارد؛ می تواند گزینه خوبی برای سفر باشد. انتخاب این روش برای تور شیراز، هزینه های سفر شما را تا پایین ترین حد ممکن کاهش میدهد؛ همچنین در حین سفر با اتوبوس، امکان این را دارید که از جاذبههای مختلف مسیر و مناظر جاده نیز لذت ببرید.

تور هوایی شیرازگردی

اگر شما نیز از آن دسته افرادی هستید که دوست دارند سریع به مقصد برسند؛ این نوع تور مناسب شماست. علیرغم قیمت بیشتر بلیتهای هواپیما نسبت به قطار، این نوع تور نیز توسط افرادی زیادی انتخاب میشود تا امکان این را داشته باشند که هرچه سریعتر به مقصد خود برسند.

تور ارزان شیرازگردی

برای کاهش هزینه های سفر شیراز خود، گزینه های زیادی وجود دارند. شما میتوانید با انتخاب هر یک از این شرایط، تا حد زیادی مبلغ نهایی سفر خود را کاهش دهید. 

انتخاب قطار و اتوبوس به جای هواپیما: تور زمینی شیراز، قیمت پایینتری نسبت به تور هوایی دارد؛ از این رو شما میتوانید با انتخاب قطار یا اتوبوس برای سفر به شیراز، هزینه های خود را کاهش دهید.

انتخاب هتل مناسب: بسیاری از هتلها در شیراز، با قیمت مناسب، خدمات خوب و کاملی ارائه میدهند که انتخاب آنها، میتواند در هزینه های شما تا حد زیادی صرفه جویی کند.

انتخاب بهترین تور شیراز: تور مناسب شیراز که بتواند تمامی شرایط مورد نظر شما را اجرا کند و همچنین بهترین گزینه ها برای گشت و گذار در این شهر زیبا را برای شما فراهم کند؛ ممکن است شرایط متنوعی برای اقامت یا شیوه سفر داشته باشید که کاهش قیمت هر یک از این موارد، هزینه کلی سفر را تا حد زیادی پایین میآورد.

بهترین مکان ها برای گشت و گذار در شیراز

برای شروع تور شیراز گردی، ابتدا باید با جاذبههای مختلف این شهر آشنا شد تا بتوان گزینه های مناسب را برای گشت و گذار در این شهر را انتخاب کنید و در زمان خود صرفه جویی کنید. در ادامه، با مهمترین مکانهای گردشگری در شهر شیراز، آشنا می شویم:

باغ ارم

بهشت گلگون شیراز که در سازمان میراث جهانی یونسکو نیز به ثبت رسیده است؛ اولین مکانی است که مسافرین این شهر، برای بازدید از آن میروند. باغ ارم، با درختان مرکبات و سرو معروفش، پرطرفدارین محل برای گردشگران و حتی اهالی شهر، محسوب میشود.

حافظیه

آرامگاه غزل سرای بزرگ ایرانی، محل جمع شدن توریستهای بیشماری از سراسر ایران و جهان به شمار می رود که در نزدیکی باغ ارم قرار گرفته است. حافظیه شیراز، با معماری خاص خود، یکی از بهترین مقاصد تور شیرازگردی محسوب میشود و دسترسی به آن، از مکانهای مختلف شهر، امکانپذیر است.

باغ جهان نما

این باغ، که قدیمی ترین عمارت در شهر شیراز به شمار می رود؛ در نزدیکی حافظیه قرار دارد و یکی از زیباترین جاذبه های این شهر محسوب میشود. درختان سرسبزی که ساختمان این عمارت را در میان گرفتهاند و موزه وسایل به جا مانده از قدیم که در باغ جهان نما قرار دارند؛ فضایی زیبا و دلگشا را برای گردشگران شهر شیراز، به ارمغان می آورند.

بازار، مسجد و حمام وکیل

مجموعه وکیل که از دوران زندیه باقی مانده است؛ به عنوان یکی از مهمترین مکانهای گردشگری در تور شیراز در نظر گرفته میشود. این مجموعه، گردشگران را به سفری در دل تاریخ می برد و یکی از بهترین جاذبه های شیراز برای گشت و گذار در این شهر به شمار میرود.

ارگ کریمخان زند

ارگ کریمخان زند در نزدیکی مجموعه وکیل قرار گرفته است. شما میتوانید از این دو مجتمع تاریخی در یک روز تور شیراز بازدید داشته باشید تا در وقت خود صرفه جویی کنید. ارگ کریمخان زند، به عنوان زندان تاریخی این شهر به شمار میرود و از دوران زندیه تا امروز، پابرجا مانده است.

باغ نارنجستان قوام

این عمارت که یکی از خانههای قدیمی به جا مانده از دوران قاجاریه است؛ با معماری زیبا و خاص خود، به عنوان یکی از مکانهایی محسوب میشود که در تور شیراز گردی، از جایگاه ویژه ای برخوردار هستند. 

خانه زینت الملوک

در نزدیکی باغ نارنجستان قوام، خانه تاریخی زینت الملوک واقع شده است که موزهای از مجسمه های مشاهیر تاریخی، در آن قرار دارد. بازدید از این خانه زیبا با موزه خاص خود، در تور شیراز قرار گرفته است.

شاه چراغ شیراز

مجموعه آرامگاه شاهچراغ، سومین حرم پر اهمیت برای شیعیان در ایران به شمار میرود. علاوه بر جنبه زیارتی این حرم، آینه کاریها و خطاطی هایی که به زبان عربی و فارسی حک شدهاند؛ مسبب شدهاند که شاه چراغ در لیست جاذبه های گردشگری شیراز قرار بگیرد.

دیدنی های اطراف شیراز

در اطراف این شهر تاریخی نیز جاذبههای گردشگری زیادی قرار گرفته اند که از مهمترین آنها می توان به تخت جمشید، پاسارگاد و نقش رستم اشاره کرد. امکان بازدید از تمام این آثار تاریخی، در یک روز میسر است و شما میتوانید از رستورانهای این مسیر و مغازه های فالوده فروشی نیز استفاده کنید.

طبیعت اطراف شیراز

شهر شیراز، طبیعت خارق العاده ای دارد که مکان مناسبی برای گشت و گذار و دوری از فضا شهری محسوب میشود. آبشار مارگون که در نزدیکی شیراز قرار دارد؛ یکی دیگر از جاذبه های گردشگری است که بدون دیدن آن، تور شیرازگردی ناقص می ماند.

در شیرازگردی کجا غذا بخوریم؟

بازدید از شهر شیراز بدون خوردن غذاهای متنوع و لذیذی که دارد؛ ناقص باقی میماند. فالوده شیرازی و آش سبزی که به عنوان رتبه برتر در لیست غذاهای شناخته شده این شهر به شمار می روند؛ مورد توجه گردشگران زیادی قرار میگیرند. در ادامه، به معرفی بهترین رستورانهای شیراز می پردازیم:

رستوران سنتی شرزه

شرزه، قدیمی ترین رستوران شیراز محسوب میشود که علاوه بر مکانی برای غذا خوردن، به عنوان جاذبه گردشگری تور شیراز گردی نیز به شمار می رود. در این رستوران، تمامی غذاها به صورت سنتی و در ظرفهای مسی سرو می شوند که تجربه جالبی را برای مسافران به ارمغان می آورد.

رستوران هفت خوان شیراز

این رستوران که در نزدیکی دروازه قرآن واقع شده است؛ به عنوان یکی از بهترین رستورانها از نظر مسافران به شمار می رود. رستوران هفت خوان شیراز، منو غذایی متنوعی دارد که مورد پذیرش افراد با سلیقه های مختلف قرار میگیرند و تمامی افراد میتوانند با توجه به ذائقه خود، غذای مورد نظر را انتخاب کنند.

عمارت شاپوری

عمارت کلاه فرنگی شاپوری، نه تنها از جذابترین مکانهای تاریخی شهر شیراز به شمار می رود؛ بلکه به عنوان یکی از بهترین رستورانهای این شهر نیز محسوب میشود. غذا خوردن در فضا زیبا عمارت شاپوری، تجربه مناسبی برای گردشگران تور شیراز است تا بتوانند خاطره خوبی از این شهر داشته باشند.

رستوران بل پاسی

این رستوران ایتالیایی، بهترین مکان برای عاشقان پیتزا و پاستا های درجه یک است. در رستوران بل پاسی، فستفودهای متنوعی سرو میشوند که انتخابهای زیادی را در اختیار افراد قرار میدهند. غذا خوردن در این رستوران، گزینه مناسبی برای زمان هایی است که از غذاهای سنتی خسته شده اند و قصد امتحان کردن غذاهای ایتالیایی و فست فودهای مختلف را دارید.
برای اینکه بدانید تو شیراز چی بخوریم به وبلاگ توریلند سری بزنید.

بهترین هتل های شیراز

بیشتر افراد ترجیح میدهند که در تور شیراز خود، هتل هایی را انتخاب کنند که با هزینه کمتر، بهترین امکانات را ارائه دهد؛ عده ای نیز به جای هتل، به سراغ اقامتگاههای سنتی میروند. در ادامه، تعدادی از بهترین مکانهای شیراز برای اقامت در طی سفر را معرفی کرده ایم.

هتل زندیه شیراز

هتل زندیه که به عنوان یکی از بهترین هتلهای شهر شیراز به شمار می رود؛ در خیابان هجرت واقع شده است. این هتل در پشت ارگ کریم خان قرار دارد و از این رو، به بسیاری از آثار تاریخی مانند مجموعه وکیل، موزه پارس و مسجد نصیرالملک دسترسی دارد.

هتل بزرگ شیراز

این هتل 5 ستاره در نزدیکی دروازه قرآن قرار گرفته است و به همین علت، به آثار تاریخی زیادی از جمله بسیاری از باغهای شیراز، دسترسی دارد. اقامت در هتل بزرگ شیراز، تجربه ای به یاد ماندنی برای تمام افرادی است که در تور شیرازگردی خود، این هتل را برای اقامت انتخاب کردهاند.

هتل چمران شیراز

از این هتل، به عنوان مرتفع ترین اقامتگاه در شهر شیراز نام برده میشود. هتل چمران شیراز در کوه قصردشت واقع شده است و تا باغ های معروف ارم و عفیف آباد، به اندازه ده دقیقه رانندگی، فاصله دارد.

هتل ارگ شیراز

هتل ارگ شیراز، امکانات متنوع و فراوانی برای مسافران فراهم میکند و فاصله خوبی نیز تا بسیاری از آثار جاذبههای گردشگری از جمله باغ ارم، نارنجستان قوام، حافظیه و مسجد نصیرالملک دارد.
در وبلاگ توریلند برای اطلاعات بیشتر در مورد مکان مناسب اقامت در شیراز میتوانید مقاله راهنمای اقامت در شیراز ؛ 0 تا 100هتل های شیراز  را مطالعه کنید.

بازارهای معروف شیراز

شهر شیراز به بازارهای سنتی زیادی که دارد؛ معروف است. در این شهر تعداد فراوانی از این بازارها وجود دارند که هر یک جذابیت و اهمیت ویژه خود را دارند.

بازار حاجی شیراز

قدمت این بازار تاریخی را تقریبا به اندازه هزار سال تخمین زده اند. بازار حاجی در نزدیکی مسجد جامع شیراز واقع شده است و میتوان در آن، محصولات متنوعی نظیر سوغاتی های این شهر و انواع لباسهای سنتی را خریداری کرد.

سرای مشیر شیراز

این بازار کهن در تقاطع خیابانهای لطفعلی خان زند و طالقانی قرار دارد. سرای مشیر که از دوران قاجاریه به جا مانده است؛ از آن زمان تا کنون، به عنوان محل داد و ستد کالاهای بسیاری به شمار میرود. همچنین بخشی از این بازار به شکل چایخانه درآمده است که میتواند محل مناسبی برای رفع خستگی پس از گشت و گذار در این بازار باشد.

بهترین زمان برای سفر به شیراز

برای انتخاب بهترین تور شیراز، باید زمان سفر به این شهر زیبا را نیز در نظر داشته باشید. بسیاری از افراد اعتقاد دارند که بهترین زمان سفر شهر شیراز، اردیبهشت ماه است تا بتوان از رایحه بهار نارنج در فصل بهار و گلابگیری در این شهر نیز استفاده کرد؛ در این ماه، پیاده روی در پیاده روهای بلوار چمران شیراز نیز با لذت بیشتری همراه هستند.

اگر به دنبال تور ارزان شیراز هستید؛ قیمت تور شیراز در اوایل پاییز و اواخر زمستان که مسافران کمتری به این شهر می آیند؛ به کمترین میزان خود میرسد. شما میتوانید با توجه به شرایط خود و بودجه ای که قصد دارید به این سفر اختصاص دهید؛ تصمیمگیری کنید.

راهنما کامل سفر به شیراز

در این مقاله، انواع تور شیراز گردی، جاذبههای گردشگری و بازارها، رستورانها و بهترین هتلها را مورد بررسی قرار دادیم تا بتوانید اطلاعات کاملی در مورد شیراز و سفر به این شهر تاریخی و زیبا داشته باشید. شیراز با تمام جذابیتهایی که دارد؛ شما را به سفری در دل تاریخ ایران می برد و از ابتدا شکل گیری این کشور تا روزگار کنونی آن را به شما نشان میدهد.

سفر به شیراز، یکی از آن تجربه های به یاد ماندنی است که در خاطره تمام مسافران باقی میماند. شما میتوانید با بررسی تورهای متنوع توریلند، پکیج مناسب خود را انتخاب کنید تا مسافرتی خاطره انگیز به شیراز را برای خود رقم بزنید.

 

جستجوی تور

ارتباط با ما

جهت ارتباط با کارشناسان توریلند با شماره زیر در ارتباط باشید.

05131634343